שירותי אחסון אתרים

שירותי אחסון אתרים

כל חברה וכל בעל עסק המחזיקים אתר אינטרנט מכובד ויוקרתי, יודעים כי חשוב לקבל שירות אחסון אתרים מחברה מקצועית ומנוסה. שירותי אחסון אתרים מציעים ללקוח לא אחת, את הניהול הכללי של האתר וכן יתרונות רבים נוספים. מיקום האתר על גבי שרת חיצוני יכול להוות יתרון משמעותי עבור העסק, או להפריע את פעילותו התקינה. ישנם מספר סוגים של שירותי אחסון אתרים כאשר כל סוג מתאים לסוג מסוים של אתר אינטרנט.

לדוגמא, אתרים קטנים יתאימו יותר לקבל שירות אחסון אתרים על גבי שרת שיתופי המעניק שטחי אחסון לכמה חברות בו זמנית ומאפשר גלישה נוחה יותר  בשל כך. נכון הדבר גם לבעלי אתרים בינוניים, דפי נחיתה או אתרי תדמית שאינם נושאים משקל רב ולכן יכולים לקבל שירות אחסון אתר בשיתוף עם חברות אחרות. לעומתם, אתרים גדולים יותר, אתרים קטלוגיים או אתרים מכירתיים – יוכלו ליהנות יותר משירותי אחסון אתר על גבי שרת יעודי המקצה שטח ספציפי אך ורק לאתר עצמו.

שירות דומה ניתן באמצעות אחסון אתרים VPS המציע גלישה ושימוש במספר שרתים, תוך החלפה בין מערכות הפעלה שונות על פי הצורך. בדרך זו האתר תמיד יכול לקבל שירותים מהירים וכן גלישה נוחה שכן כאשר שרת מסוים עסוק, טרוד או עמוס, החברה תמיד יכולה להחליף שרת או לקבל שירות משרת אחר. חברות קטנות יכולות כמו כן ליהנות משירותי אחסון אתרים על גבי שרתים הניתנים חינם. שירות זה מתאים גם לחברות או עסקים שזה עתה פתחו אתר ונמצאים בתחילת דרכם על גבי הרשת.

השיקול בעת בחירת שירותי אחסון אתרים או אירוח אתר מונחה בעיקר על ידי פונקציונאליות, שכן גם מחיר מתקזז בסופו של דבר בהתאם לצרכי החברה. שירותים חינמיים של אירוח אתרים ידרשו מהחברה לפרסם באתרה לוגואים של חברות אחרות, כך שלמעשה שירותי האחסון ניתנים תמורת שטחי הפרסום באתר. חשוב לקחת זאת בחשבון כאשר מבקשים להתפתח ושוקלים אפשרות של הגדלת האתר בעתיד.

רב החברות משתמשות בשירותי אחסון אתרים על גבי שרת ייעודי, הוא שרת עצמאי ופרטי המיועד אך ורק עבור החברה עצמה, כאשר תחזוקת האתר, התפעול והשירות ניתנים על ידי החברה המעניקה את השירותים בעצמה. שירות זה של אחסון אתרים מתאים לחברות גדולות המפעילות אתרי אינטרנט ענקיים כגון חנויות אופנה או כל תחום אחר בו מתבצעות הזמנות על גבי הרשת ובאופן מקוון, כך שבאתר עצמו מתבצעת לא מעט פעילות אינטרנטית מדי יום ביומו וסביב השעון.

דילוג לתוכן