ארנבים ננסיים – איך נגדל ארנב ננסי בריא ומאושר

ארנבים ננסיים – איך נגדל ארנב ננסי בריא ומאושר

איך משיגים ארנב ננסי? האם ניתן לחנך אותם לצרכים? מה התזונה המתאימה ביותר, ולכמה שנים הם יכולים להגיע? כל התשובות לשאלות אלה ועוד במאמר זה.

איך משיגים ארנב ננסי?

ראשית, הבחירה בארנב ננסי היא בחירה מושלמת. מדובר בבעל חיים מקסים ומתוק שיעניק לכם המון אהבה. ארנב ננסי הוא ארנב גזעי ולכן במרבית המקרים, ניתן לרכוש אותו ממגדלים המתמחים בגידול ארנבים ננסיים. שימו לב: חנויות לבעלי חיים הן לא מקום לרכוש בו אותם (וארנבים בכלל). אין שום דרך לדעת מי גידל את הארנב, איך גידלו אותו ובאילו תנאים ומה סוג הארנב שרכשתם. פעמים רבות קורה שאנשים חושבים שרכשו ארנב ננסי ומכיוון שכל גורי הארנבים נראים אותו הדבר, הם מגלים בהקדם שהארנב שלהם לא גזעי.

האם אפשר לחנך אותם לצרכים?

בהחלט כן. ארנבים הם בעל חיים מאוד נקיים והם מעדיפים לעשות צרכים בפינה קבועה ומסודרת. כדי להרגיל אותם ולאפשר להם לחיות כמו שהם אוהבים, יש להרגיל אותם לצרכים במקום אחד בסבלנות ובהתמדה כבר מגיל צעיר. ככל שגיל הארנב יהיה צעיר יותר, הלימוד יהיה אפקטיבי יותר ותזכו בארנב ננסי עצמאי.

אוכל לארנב ננסי?

כאמור, ארנבים הם חיות מיוחדות וכך גם מערכת העיכול שלהם, מערכת עיכול מיוחדת ומורכבת. כדי שהארנב שלכם יהיה בריא ולא יסבול מבעיות במערכת העיכול שאף עלולות לסכן את חייו, יש להאכיל אותו באופן מדויק. התזונה שלו מבוסס בעיקר על חציר וסיבים ועל המון עלים ירוקים אותם הוא מכרסם להנאתו. את החשיפה לעלים ולירקות יש לעשות בהדרגה. עלים מומלצים: כוסברה, בזיליקום, נענע, שמיר, סלרי, פטרוזיליה. הקפידו לבדוק שהעלים לא עברו ריסוס ושהם אינם רעילים חס וחלילה.

האם ארנב ננסי חי פחות שנים מארנב רגיל?

בשונה ממה שניתן לחשוב, ארנבים ננסיים לא חיים מעט שנים והם יכולים להגיע אפילו לגיל 12. הכל תלוי בטיב הטיפול בהם ובדאגה שהם מקבלים מבעליהם. ארנב ננסי הוא חיה חכמה, סקרנית, חברותית ומתוקה ואם מטפלים בה נכון, נותנים לה גירויים בריאים, מרחב מחיה הולם, אוכל לארנבים מותאם, מדויק ואיכותי והכי חשוב – אהבה ודאגה – הארנב יהיה מאושר ויתגמל אתכם בחזרה בהמון אהבה.

לסיכום: ישנם מספר סוגים של ארנבים ננסיים והקשר ביניהם הוא מידת החברותיות, החוכמה והמתיקות. חשוב להכיר את צרכיו של הארנב, לדאוג לו, לטפל בו במסירות וכך לזכות בחבר הכי טוב בעולם.

דילוג לתוכן