מבצעים

הגעה בתיאום טלפוני מראש בלבד

אטרקציה תיירותית

אטרקציה תיירותית במושב תלמי אלעזר: חי, צומח ודומם - הכול במקום אחד.

אטרקציה למשפחות

משפחות עם ילדים מוזמנים לביקור בחי צומח דומם... הנאה לכל המשפחה

חשוב לדעת! נכון לעכשיו, הגעה בתיאום טלפוני מראש בלבד! תודה. 

- הודעה לעיתונות -

מטהר  אוויר מהטבע. הבשורה הירקה מתערוכת Fresh AgroMashov 2012

 
הדינוזאורים נהגו ללעוס אותו כבר לפני 250 מליוני שנה, הסינים מזהים בו 8 סגולות אלים ואמצעי לגירוש רוחות רעות בבית וסוכנות נאס"א האמריקאית ראתה בו פתרון לתוספת חמצן לחלליות: בזכות תהליך פוטוסינתזה ייחודי שמתבצע ללא קרני שמש.
 
תכירו את צמח הסנסבריה שכולל היום 21 זנים לטיהור אוויר וטיפול בבעיות נשימה.
 
צמח הסנסבריה הינו פתרון ירוק ומהפכני לטיהור אוויר בבית ובמשרד וטיפול בבעיות נשימה, שיוצג במסגרת "ביתן החידושים" בתערכות Fresh AgroMashov 2012 מגיע אלינו מהחממה של דניאל בן אברהם מתלמי אלעזר שכבר פיתח בעבר צמחים ייחודיים שהוצגו בתערוכה והפעם גילה את הצמח ופיתח ממנו 21 מוטציות שונות.
את הצמח המקורי גילתה סוכנות נאס"א האמריקאית, שהתעניינה בסגולותיו - הכוללות שחרור כמויות גדולות של חמצן ביחס לגודלו (אידיאלי לפיתוח במקומות סגורים), המשוחררות בהתהליך הפוטו-סינטזה המתבצע ללא אור שמש, אלא בעזרת אורכי גל אדומים הזמינים בחושך.
כמו כן הצמח המקורי נחשב ל"חובב" רעלים הקיימים בסביבה, וצורך אותם לטובת מערכת שורשיו - כשבתמורה הוא פולט חמצן נקי לאוויר. אידיאלי למי שגרים בסביבה עירונית או מתועשת.
 

צמחי הסנסבריה, מטהר אוויר טבעי, מוצגים מידי שישי שבת ב"חי צומח דומם" האטרקציה של דני הממוקמת במושב תלמי – במקום ניתן ליהנות מתערוכה ייחודית, פינת ליטוף לילדים ועוד.

 

הצמח כולל 21 מוטציות מצמח אחד, המתאפיינים בצורה גלילית ועלים רחבים. את הצמח המקורי תוכלו לאתר בזכות החוד העליון – ששרידים לקיומו (של הזן המקורי) אותרו בקיבתם של דינוזאורים שהתהלכו על פני האדמה לפני 250 מליון שנה.
 
בשיחה עם דניאל בן אברהם מתלמי אלעזר שפיתח 21 מוטאציות מצמח הסנסבריה, מתגלה כי אפילו סוכנות נאס"א "מפגרת" אחרי תורת הפנג שואי הסינית, שכבר לפני 2,500 שנה הכתירה את הצמח ב-8 מעלות האלים: כשהראשונה בהם היא בריאות ולאחריה אריכות ימים ומזל, וממליצה להשתמש בו כנגד רוחות רעות: "לפי הפילוסופיה הסינית, פנג שואי, צמח שפרחיו נקטמים מתחיל בהליך גסיסה ובכך שואב את אנרגיית הצ'י (חיים) מסביבנו מסיבה זו הם ממליצים להוציא פרחים נובלים מהבית ולהכניס את צמח הסנסבריה למיגור האנרגיה הרעה. אמונה זו נסמכת כנראה על העובדה שחניתו של הצמח המקורי מקושרת אצל הסינים עם מזל. כמו כן הסנסבריה הינו צמח שמומלץ להניח בחדר השינה, שכן בניגוד לשאר הצמחים בעולם, הסנסבריה פולט חמצן בלילה ולא ביום, וכך אדם שישן לידו ייהנה מאספקת חמצן לאורך כל שעות השינה".
 
 

בשישי שבת האירוח ב-"חי צומח דומם"– כולל פינת ליטוף ואירוח ילדים מגיל 6 ומעלה.
ניתן בתיאום מראש להגיע למקום לצלם ולראיין את בעל המקום "דני בן אברהם".

בניית אתריםבניית אתרים